Фенхель (20пак)

Фенхель (20пак)

Фенхель (20 пакетиків, пак. 1.5г)
Лікарські рослини без добавок, ароматизаторів чи ГМО

Фенхель, ТМ "Мудрий Травник"

Лікарські рослини України
Сертифікована якість
100% натуральний фіточай

More details

Поделись с друзьями
 
 
More info

Фенхель

У дикому вигляді фенхель зустрічається в Криму та на Кавказі. Промисловим його вирощуванням займаються в Україну, а в містах середньої смуги України фенхель зустрічається не часто, хоча погодні умови дозволяють його вирощувати. Можливо, що він просто ще не настільки полюбився українським овочівникам.

З лікарською метою застосовують плоди фенхеля як:

  • противокашлеве
  • як проносне
  • для поліпшення смаку інших рослинних препаратів.

Плоди фенхеля збирають в момент набуття ними зеленувато-жовто-бурого кольору. У цей період вони стають твердими і на них ясно виділяються масляні ходи у вигляді темно-бурих поздовжніх смуг. Оскільки дозрівання плодів відбувається не одночасно, то процес їх збору повторюють. Спочатку потрібно зрізати тільки серединні парасольки, а кілька днів потому, після затвердіння більшої частини насіння, всю рослину.

В лікарських цілях використовують в основному плоди фенхелю. Цвітіння рослини і дозрівання плодів відбувається неодночасно, тому збір плодів проводиться у два строки: спочатку збирають центральні парасольки, як тільки вони починають жовтіти, потім зрізують всю рослину, коли дозрівають плоди на більшості парасольок (цілком розвинені плоди інших парасольок ще зелені). Врожай збирають механічно або вручну. Рослини, зібрані в пучки, дозрівають і висихають при ясній погоді - в полі, при похмурій - у спеціальних сушарках. Термін придатності сировини 3 роки.Смак сировини солодкуватий, пряний, запах сильний анісовий, ароматний. Зберігають плоди фенхеля окремо від інших видів сировини в сухому, добре провітрюваному приміщенні.

Фенхель - найближчий родич кропу пахучого. Траву і плоди фенхеля призначають при спастичних:

  • колітах
  • метеоризмі
  • для поліпшення апетиту і травлення
  • відділення жовчі
  • при жовчнота сечовивідних протоках та інших хворобах (фенхель може принести користь при лікуванні онкологічних хворих).

Особливо часто настій фенхеля призначають в педіатрії (у вигляді укропной води). За хімічним складом фенхель схожий з кропом городнім. 

Препарати з плодів фенхеля підвищують секрецію травних залоз, виявляють жовчогінну, спазмолітичну та діуретичну дію, а також регулюють моторну діяльність кишечника, надають деякий антибактеріальний ефект. Також плоди фенхеля діють заспокійливо на центральну нервову систему.

Рецепти

Для приготування настою 2 столові ложки сухої подрібненої трави заливають 500 мл окропу, настоюють близько години і п'ють по 1 / 2 склянки 3-4 рази на день за 15 хв до їди.

Настій фенхеля використовується як відхаркувальний при бронхітах. У корейській медицині препарати на основі фенхеля застосовують як жарознижуюче.

У народній медицині застосовується аналогічно наукові і, крім того, як діуретичну; при бронхіальній астмі, неврастенії, спастичних колітах. Входять в заспокійливі, жовчогінні і вітрогінні чаї.

У лікувальних цілях використовують також коріння і стебла рослини. Фенхель сприяє вивільненню газів з кишечника, стимулює дихання, Підвищує кислотність в шлунку, лікує диспепсію, допомагає лікуванню нежитю, полегшує коліки.

При жовчнокам'яній хворобі і хронічному панкреатиті корисно випивати від 1-3 столових ложок до 1 / 3 склянки настою плодів фенхеля 4-5 раз на день. Для цієї мети 2-3 чайні ложки сухогї подрібненої сировини настоюють в 1 склянці окропу протягом 1 години і проціджують.

Настій плодів рослини використовують як відхаркувальний засіб при запальних захворюваннях верхніх дихальних шляхів і пневмонії. У цьому випадку його готують так: 3 чайні ложки сухого подрібненого сировини настояти в 1 склянці окропу протягом півгодини і проціджують. П'ють по 1-3 столові ложки 4-5 разів на день.

При сечокам'яній хворобі з лікувальною та профілактичною метою, особливо в передопераційний період, коли не встановлено тип каменів, застосовують настій плодів фенхеля: 2-3 чайні ложки сухої подрібненої, сировини настоюють в 1 склянці окропу протягом 1 години і проціджують. Приймають від 1 столової ложки до 1 / 3 склянки 4-5 разів на день.

Препарати на основі фенхеля не можна приймати при вагітності та годуванні дитини груддю.

 
Рецепты Фенхель

Для приготовления настоя 2 столовые ложки сухой измельченной травы заливают 500 мл кипятка, настаивают около часа и пьют по 1 /2 стакана 3-4 раза в день за 15 мин до еды.

Настой фенхеля используется как отхаркивающее при бронхитах. В корейской медицине препараты на основе фенхеля применяют как жаропонижающее.
В народной медицине применяется аналогично научные и, кроме того, как диуретическое; при бронхиальной астме, неврастении, спастических колитах. Входят в успокаивающие, желчегонные и слабительные чаи.

В лечебных целях используют также корни и стебли растения. Фенхель способствует высвобождению газов из кишечника, стимулирует дыхание, повышает кислотность в желудке, лечит диспепсию, помогает лечению насморка, облегчает колики.
При желчнокаменной болезни и хроническом панкреатите полезно выпивать от 1-3 столовых ложек до 1/3 стакана настоя плодов фенхеля 4-5 раз в день. Для этой цели 2-3 чайные ложки сухого измельченного сырья настаивают в 1 стакане кипятка в течение 1 часа и процеживают.

Настой плодов растения используют как отхаркивающее средство при воспалительных заболеваниях верхних дыхательных путей и пневмонии. В этом случае его готовят так: 3 чайные ложки сухого измельченного сырья настоять в 1 стакане кипятка в течение получаса и процеживают. Пьют по 1-3 столовые ложки 4-5 раз в день.

При мочекаменной болезни с лечебной и профилактической целью, особенно в предоперационный период, когда установлен тип камней, применяют настой плодов фенхеля: 2-3 чайные ложки сухого измельченного сырья настаивают в 1 стакане кипятка в течение 1 часа и процеживают. Принимают от 1 столовой ложки до 1/3 стакана 4-5 раз в день.
Препараты на основе фенхеля нельзя принимать при беременности и кормлении грудью.

С этим продуктом также покупают