Шипшина 100г
Натуральний фіточай 100% ТМ "Мудрий Травник"
Лікарські рослини без ароматизаторів
Харчова цінність в 100г продукту: білки 5,6г; жири 0,4г; вуглеводи 26,0г.
Енергетична цінність (калорійність): 130 ккал
Термін придатності: 2 роки
Натуральний фіточай 100% ТМ "Мудрий Травник"
Лікарські рослини без ароматизаторів
Харчова цінність в 100г продукту: білки 5,6г; жири 0,4г; вуглеводи 26,0г.
Енергетична цінність (калорійність): 130 ккал
Термін придатності: 2 роки
Шипшина коричнева (дика троянда) - чагарник з сімейства розоцвітих, висотою до 2 м. Гілки з шипами. Квітки п'ятипелюсткові, рожевого чи білого кольору. Плоди коричнево-червоні, гладенькі. Цвіте в травні - липні. Плоди дозрівають в серпні - вересні. Відомо більше 50 видів шипшини, які в медицині застосовуються однаково.
Корисні властивості шипшини:
Плоди шипшини є полівітамінним засобом з перевагою вітаміну С - аскорбінової кислоти. А також вітаміну Р (рутин), групи В, К, каротину, вітаміну Е. Крім того, в плодах містяться флавоноловихглікозидикемпферол і кверцетин, цукру - до 18%, дубильні речовини - до 4,5%, пектини - 3,7%, органічні кислоти: лимонна - до 2%, яблучна - до 1,8% та ін; лікопін, рубіксантін, ефірне масло, значна кількість солей калію, залізо, марганець, фосфор, кальцій, магній. Плоди шипшини мають фітонцидні і потужну бактерицидні властивості.
Плоди шипшини, крім полівітамінних властивостей, мають:
Вітамін С - аскорбінова кислота - бере участь у багатьох окисно-відновних процесах в організмі. Шипшина послаблює розвиток атеросклерозу. Вітамін Р сприяє зменшенню крихкості капілярів, покращує використання організмом аскорбінової кислоти. Вітамін, А - каротин - впливає на підвищення загальної опірності організму. Вітаміни В1, В2 впливають на кровотворні органи, покращують зір. Вітамін К сприяє нормальному згортанню крові.
Шипшина застосування
Плоди шипшини застосовуються у вигляді настою, сиропу, екстракту, порошку при:
У народній медицині відвар плодів шипшини використовується як:
В клізмах - при неспецифічному виразковому коліті.
У людей, що почали постійно, з невеликими перервами, вживати настій шипшини, значно:
Крім того, корисно вживати міцний зелений чай з екстрактом шипшини замість цукру, особливо при головних болях.
Шипшина протипоказання
Шипшина протипоказана при схильності до тромбозів, тромбофлебіту. При виразковій хворобі, підвищеному артеріальному тиску, інсульті рекомендується прийом масла шипшини або шипшини в зборі з іншими травами.
Рецепти
Відвар плодів шипшини Шипшина - ідеальне джерело вітаміну С. Також він має сечогінну і жовчогінну дію. Приготування настою: подрібнити 3 ст.л. сухих плодів, залити 0,5 л окропу і залишити в термосі на ніч. Вранці процідити і пити 1 / 2 склянки 4 рази на день за 30 хвилин до їди. У настій можна додати мед або кагор.
Приготування відвару: сухі плоди (2 ст.л.) залити 2 склянками окропу і витримати на повільному вогні протягом 10 хв. Остудити, процідити.